Бетонна черепиця та її конкуренти: основні «за» та «проти»

Незважаючи на різноманітність вибору покрівельних покриттів, одним з самих жаданих залишається натуральна черепиця. Вона буває двох видів: керамічною і цементно-піщаною.

Якщо Ви починаєте обирати натуральну покрівлю, то варто знати всі плюси та мінуси, всі її особливості. Історія створення матеріалу показує, що нового привнесли сучасні виробники. Дуже цікаво, що зовнішній вигляд не змінився, а от склад, всупереч, зазнав значних змін. Різниця з бітумним гонтом дуже величезна з характеристик шумоізоляції та довговічності, штучне покриття виграє тільки вагою.

Натуральна черепиця виготовляється все впродовж багатьох тисячоліть зі спеціальних видів глини. Цей якісний матеріал зберігає високу щільність, що надає йому високої стійкості до розломів та водостійкість. Виробники залишають відсоток домішок мінімальним, тому цей матеріал залишається таким витривалим.

Натуральну черепицю можна виготовляти з глини та бетону. Ми пропонуємо розглянути їх основні відмінності. Обидва види черепиці виготовляють з матеріалів природного походження, але керамічна та цементна черепиця все ж таки різні, тому що більш гладку поверхню з рівною текстурою має глиняна.

Види черепиці та їх характеристики

Існує досить багато як сучасних, так давно існуючих матеріалів для покрівлі. Технології їх виготовлення рухаються вперед рок за роком, з’являються нові матеріали, які все краще захищають від природніх факторів.

1. Цементно-піщана черепиця

Натуральна черепиця або цементно-піщана з’явилася на ринку матеріалів для будівництва досить недавно. Вона ввібрала в себе позитивні характеристики керамічного матеріалу: мінімальний відхід, термо та звукоізоляція, термін експлуатації понад 100 років.

Цементно-піщана черепиця набуває гладку поверхню і стійкий колір у процесі виробництва. До її складу додають цемент, кварцовий пісок, натуральні пігменти та воду. Вона здобуває такі якості, як стійкість до сонячного випромінювання та перепадів температур, набуває гладкої поверхні та стійкого кольору.

Велика кількість видів натуральної черепиці фарбується акриловими покриттями в декілька шарів, що надає їй однорідного кольору, підвищується морозостійкість та знижується можливість забруднень, тому що поверхня з плитки стає гладкою.

Навіть при таких значних перевагах Ви все ж таки можете знайти і недоліки: замкові з’єднання можуть бути незначними, поверхня досить груба в порівнянні з керамічною, що може спричинити появу моху чи затримувати бруд. Але для деяких наших клієнтів це стає своєрідним особливим шармом. Якщо Ви обираєте більш бюджетний варіант, то будьте готові до обмеженого вибору кольорів та форм.

2. Керамічна черепиця

Цей матеріал існує вже впродовж багатьох тисячоліть. На початкових етапах свого розвитку це були звичайні глиняні пластини. Але за часів Античної Греції почали з’являтися нові форми та види покриттів. У Середні Віки навіть існували укази, що змушували містян покривати свої будинки саме цим матеріалом. Це допомагало захищати будинки від пожеж, що в той час було досить складно. На думку виробників головною перевагою є термін служби понад 100 років. Сучасна технологія виготовлення черепиці фактично виключила втручання людини в цей процес, нам залишився лише контроль якості сировини та готового продукту.

Багато наших клієнтів обирають саме керамічну черепицю, тому що вона має великий спектр кольорів та типів покриттів: ангоб, глазур, антик та інші. Обравши певну конфігурацію, Ви надаєте своїй оселі певного шарму та самобутності.

Відносним недоліком є велика вага, тому при зведенні даху використовують підсилення конструкції кроквяної системи. Це збільшує витрати на будівництво, але таким чином Ви зменшуєте парусність даху. Для мансардового поверху досить важливим є наявність високих звуко та теплоізоляційних показників. Навіть при складній конфігурації даху відхід матеріалу є мінімальним, до 5%.

На сьогодні ціна зменшується за рахунок автоматичного виробництва. Зважаючи на термін експлуатації такої покрівлі, то вартість більш ніж виправдана. Якщо порівнювати з іншими матеріалами, то їх Ви змінили б за цей час уже декілька разів.

3. Металочерепиця

Цей матеріал вважається популярним завдяки легкому монтажу, низьким цінам, відносно довгому періоду експлуатації впродовж 20 років. Силову конструкцію немає необхідності підкріплювати при зведенні через невелику вагу матеріалу, але все ж таки може з’являтися сильна парусність під час значних поривів вітру.

Монтаж такого даху відбувається досить швидко, окремі листи кріпляться за допомогою шурупів з гумовими шайбами.

4. Бітумна черепиця

Цю черепицю почали виготовляти з середини XX століття. До складу входять скловолокно з додаванням бітумної маси, базальтові гранули, що додаються до складу, захищають від сонячного випромінювання.

Термін експлуатації буває різним, від 15 до 50 років. Бітумну черепицю можна монтувати на дахи різної складності, з нахилом від 10 градусів. Транспортувати її досить легко. Ціна на цей матеріал становить від 7 євро/м2. Обслуговування такого даху не займає багато часу. Іноді з північної сторони необхідно вичищати від моху або лишайників через те, що поверхня не гладка.

Дахи з "бітумки" виготовляють в Україні вже не одне десятиріччя, тому вона має так багато шанувальників.